Afriventures - Afrykanskie choroby tropikalne

Istnieje wiele groźnych chorób afrykańskich, o których musimy wiedzieć i których musimy unikać. Choroby takie jak Ebola, malaria i żółta febra (i inne) mogą powodować śmierć, jeśli nie są odpowiednio leczone. Chorobom tym można zapobiegać poprzez szczepienia i inne środki zapobiegawcze.

Powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć tych afrykańskich chorób, ponieważ mogą one mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, a nawet mogą być śmiertelne, jeśli nie są leczone. Musimy uważać i wiedzieć, na co jesteśmy narażeni podczas podróży do Afryki, upewniając się, że mamy odpowiednie szczepienia i plany leczenia przed wyjazdem.

Ze względu na swoje położenie geograficzne Afryka stała się gorącym miejscem rozprzestrzeniania się epidemii. Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do szybkiego rozprzestrzeniania się tych chorób w Afryce. Należą do nich duże populacje, słabe systemy opieki zdrowotnej i brak warunków sanitarnych.

Wirus Ebola najgroźniejsza afrykańska choroba tropikalna

Wirus Ebola to jedna z najbardziej śmiertelnych chorób na świecie. Wirus przenoszony jest poprzez kontakt z zarażonymi zwierzętami lub ludźmi (przez pękniętą skórę lub błony śluzowe).

Istnieją dwie potencjalne drogi zakażenia: bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi zakażonej osoby lub zwierzęcia lub pośredni kontakt z skażonymi powierzchniami i materiałami. Istnieje kilka oznak i objawów zakażenia wirusem Ebola. Obejmują gorączkę, ból głowy, zmęczenie, ból mięśni, wymioty i biegunkę. Przeciętnie osoba zarażona wirusem Ebola będzie miała gorączkę w ciągu pięciu do dziesięciu dni po zarażeniu. Inne objawy mogą pojawić się nieco później lub nieco wcześniej. Może się pojawiać na różne sposoby dla różnych osób.

Wirus Ebola to rodzaj wirusa, który powoduje ciężką, często śmiertelną chorobę. Jest to jeden z najbardziej śmiercionośnych wirusów w historii i do tej pory spowodował tysiące zgonów.

Wirus Ebola jest rzadką, ale śmiertelną chorobą, która może prowadzić do wewnętrznego krwawienia i niewydolności narządów.

Śpiączka afrykańska groźna choroba tropikalna

Śpiączka afrykańska to zaburzenie, które charakteryzuje się różnymi objawami, od bólów głowy po drgawki. Znana jest również jako Śpiąca Choroba i jest przenoszona głównie przez muchy tse-tse.

Śpiączka afrykańska jest powodowana przez trypanosomy, które są pasożytami infekującymi komórki krwi danej osoby. Muchy Tsetse przenoszą te pasożyty na ludzi, którzy śpią na zewnątrz lub śpią z otwartymi oknami lub zasłoniętymi ekranami. Choroba ta może być również przenoszona poprzez transfuzję skażonej krwi i przeszczep narządu. Objawy tego stanu różnią się nasileniem w zależności od rodzaju zarażonej osoby zakażonej trypanosomem.

Zapalenie opon mózgowych, padaczka, gorączka i zmiany behawioralne to tylko niektóre z objawów, których może doświadczyć osoba zarażona śpiączką afrykańską.

Śpiączka afrykańska jest bardzo powszechna w Afryce. Każdego roku zgłaszanych jest ponad 100 milionów przypadków. Gorączka może być śmiertelna, jeśli nie jest leczona lub jeśli pacjent ma chorobę podstawową, taką jak choroba serca lub cukrzyca.


Artykuł dodany prze useme222 · 14-03-22
Komentuj

Ostatnie wpisy

Pustynia  Sahara

Pustynia Sahara - Wycieczki, Atrakcje i Fascynujące Ciekawostki o Największej Pustyni na Ziemi

Sahara, jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi, skrywa wiele nieodkrytych tajemnic i niesamowity (...)

Dalej
Co warto zabrać ze sobą w podróż do Afryki

Co warto zabrać ze sobą w podróż do Afryki - Niezbędnik podróżnika

Afryka jest kontynentem o zróżnicowanym klimacie i atrakcjach turystycznych, a podróżując tam, trzeba się dobr (...)

Dalej
Afriventures - Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa – cud natury

Wielka Rafa Koralowa to jeden z najwybitniejszych cudów natury Australii. Jest to żywy dowód na to, że ekosyst (...)

Dalej
Afriventures - Park Narodowy Krugera

Atrakcje turystyczne w Parku Narodowym Krugera

Park Narodowy Krugera jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych w Afryce i co roku przyciąga miliony tury (...)

Dalej