africandream - Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa to jeden z najwybitniejszych cudów natury Australii. Jest to żywy dowód na to, że ekosystem rafy może być zachowany i wzmocniony dzięki odpowiedniemu zarządzaniu. Wielka Rafa Koralowa to także symbol naszego kraju i jego znaczenia dla świata.

Wielka Rafa Koralowa, która rozciąga się na ponad 1700 mil wzdłuż wybrzeża Australii, została uznana za jeden z wielkich cudów natury. Od ponad 200 milionów lat kwitnie życie morskie, a obecnie stoi w obliczu bezprecedensowych zagrożeń związanych ze zmianą klimatu, zanieczyszczeniem i wydobyciem paliw kopalnych.

Wielka Rafa Koralowa została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej status oznacza, że nie może zostać zniszczony w żadnych okolicznościach; jednak stoi w obliczu kilku zagrożeń, takich jak blaknięcie koralowców spowodowane ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Ekosystem ten zamieszkuje wiele gatunków, takich jak: koralowce, ryby, węgorze i koniki morskie. Niektóre obszary są domem dla wszystkich tych stworzeń.

Wielka Rafa Koralowa to jeden z cudów natury. To cud natury, miejsce, w którym ludzie mogą obserwować życie morskie w jego najpiękniejszym i nieskazitelnym stanie.

Rafa koralowa – największy skarb pod wodą

Rafa Koralowa jest dobrze znana z ogromnej różnorodności biologicznej. Jednak stoi w obliczu wyraźnego zagrożenia wyginięciem z powodu podnoszącego się poziomu morza z powodu globalnego ocieplenia. Rafy koralowe to w zasadzie morza koralowe. Koralowce utrzymują nasze oceany w czystości, zdrowiu i ochronie przed zanieczyszczeniami.

Rafa koralowa to naturalny ekosystem, który jest niezmiernie ważny dla świata. Jej mieszkańcami są ryby, koralowce i inne zwierzęta. Niektóre z tych zwierząt muszą być w stanie przetrwać w tak trudnych warunkach dzięki znajomości środowiska, w którym żyją i sposobu, w jaki ono działa. Rafy koralowe od dziesięcioleci są klejnotem ekologicznym i ekonomicznym. Jednak obecnie stoją w obliczu zagrożenia wyginięciem z powodu przełowienia i zmiany klimatu.


Artykuł dodany prze useme222 · 19-05-22
Komentuj

Ostatnie wpisy

africandream - Madagaskar

Madagaskar - największa wyspa w Afryce

Madagaskar to czwarta co do wielkości wyspa na świecie. Znajduje się 350 mil od wybrzeży Afryki na Oceanie (...)

Dalej
africandream - Etiopia

Przewodnik turystyczny po Etiopii

Różnorodne krajobrazy są najlepszą częścią Etiopii, ponieważ są tak różne. Góry na północy są p (...)

Dalej
africandream - Egipt

Najważniejsze informacje o Egipcie

Egipt to kraj wielkiej starożytności, z fascynującą historią. Był świadkiem powstania i upadku wielu im (...)

Dalej
africandream - Algieria

Co należy wiedzieć o Algierii?

Algieria to kraj Afryki Północnej, który graniczy z Libią na północnym wschodzie, Nigrem na wschodzie, M (...)

Dalej