Afriventures - Madagaskar

Madagaskar to czwarta co do wielkości wyspa na świecie. Znajduje się 350 mil od wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim i jest domem dla jednych z najdziwniejszych zwierząt na ziemi.

Teren na Madagaskarze waha się od wysokich płaskowyżów do nisko położonych obszarów otaczających duże obszary przybrzeżne (lub tarasy morskie). Najbardziej zaludnione regiony to regiony górskie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie znajduje się najwięcej zasobów naturalnych.

Madagaskar ma bardzo długą linię brzegową z wieloma naturalnymi portami, co czyni go jednym z największych na świecie wkładów w bioróżnorodność morską. Jest to również jeden z najbardziej zróżnicowanych ekologicznie krajów na ziemi, w którym wiele gatunków roślin i zwierząt nie występuje nigdzie indziej.

Madagaskar to kraina o ogromnym naturalnym pięknie. Wyspa tętni życiem i kolorami, od wibrującego różowego nieba, gdy zachodzi słońce, po wspaniałe laguny i plaże. Oferuje różnorodne krajobrazy, takie jak lasy deszczowe, pustynie i wspaniałe góry.

Madagaskar - kraj wulkanów

Wyspa leży na skraju dwóch płyt tektonicznych – jednej zwanej płytą afrykańską, a drugiej zwanej płytą indyjską. Stwarza to niezwykle niestabilne środowisko, w którym trzęsienia ziemi, wstrząsy ziemi, wylewy lawy i tsunami mogą wystąpić w dowolnym momencie.

Wulkany to jedna z wielu atrakcji przyrodniczych na Madagaskarze. Istnieją dwa rodzaje wulkanów: tarczowe i kompozytowe. Tarcza to rodzaj wulkanu o łagodnym zboczu i szerokiej podstawie. Kompozyt to rodzaj wulkanu o stromych zboczach i nie jest tak szeroki jak tarcza.

Na Madagaskarze znajduje się wiele wulkanów, są one wygasłe. Należą do nich między innymi Maromokotro, czy A. Ankaratra. Wulkany te są podzielone na cztery różne regiony: region północny, region centralny, region południowy i region wschodni.

Madagaskar - piękno natury

Naturalne piękno Madagaskaru jest nieporównywalne. Wyspa ma wyjątkowe i bogate środowisko naturalne, które przyciąga ludzi z całego świata do gęstych dżungli, dziewiczych wybrzeży morskich, stromych gór i malowniczych wodospadów. Od wyjątkowej przyrody po wspaniałe krajobrazy, od miejsc historycznych po święte, od lasów deszczowych na południu po suche lasy kolczaste na północy - Madagaskar oferuje różnorodne cuda, które czekają na odkrycie.

Madagaskar jest rajem dla miłośników dzikiej przyrody dzięki bujnym lasom i zachowanym ekosystemom. Wyspa jest domem dla jednych z najbardziej fascynujących gatunków na ziemi, a także wielu zagrożonych lub endemicznych zwierząt, które można znaleźć tylko tutaj. Dwa główne typy terenu w kraju tworzą również zróżnicowane siedliska, idealne do obserwowania lemurów, krokodyli, hipopotamów.


Artykuł dodany prze useme222 · 30-12-21
Komentuj

Ostatnie wpisy

Pustynia  Sahara

Pustynia Sahara - Wycieczki, Atrakcje i Fascynujące Ciekawostki o Największej Pustyni na Ziemi

Sahara, jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi, skrywa wiele nieodkrytych tajemnic i niesamowity (...)

Dalej
Co warto zabrać ze sobą w podróż do Afryki

Co warto zabrać ze sobą w podróż do Afryki - Niezbędnik podróżnika

Afryka jest kontynentem o zróżnicowanym klimacie i atrakcjach turystycznych, a podróżując tam, trzeba się dobr (...)

Dalej
Afriventures - Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa – cud natury

Wielka Rafa Koralowa to jeden z najwybitniejszych cudów natury Australii. Jest to żywy dowód na to, że ekosyst (...)

Dalej
Afriventures - Park Narodowy Krugera

Atrakcje turystyczne w Parku Narodowym Krugera

Park Narodowy Krugera jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych w Afryce i co roku przyciąga miliony tury (...)

Dalej