africandream - Madagaskar

Madagaskar to czwarta co do wielkości wyspa na świecie. Znajduje się 350 mil od wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim i jest domem dla jednych z najdziwniejszych zwierząt na ziemi.

Teren na Madagaskarze waha się od wysokich płaskowyżów do nisko położonych obszarów otaczających duże obszary przybrzeżne (lub tarasy morskie). Najbardziej zaludnione regiony to regiony górskie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie znajduje się najwięcej zasobów naturalnych.

Madagaskar ma bardzo długą linię brzegową z wieloma naturalnymi portami, co czyni go jednym z największych na świecie wkładów w bioróżnorodność morską. Jest to również jeden z najbardziej zróżnicowanych ekologicznie krajów na ziemi, w którym wiele gatunków roślin i zwierząt nie występuje nigdzie indziej.

Madagaskar to kraina o ogromnym naturalnym pięknie. Wyspa tętni życiem i kolorami, od wibrującego różowego nieba, gdy zachodzi słońce, po wspaniałe laguny i plaże. Oferuje różnorodne krajobrazy, takie jak lasy deszczowe, pustynie i wspaniałe góry.

Madagaskar - kraj wulkanów

Wyspa leży na skraju dwóch płyt tektonicznych – jednej zwanej płytą afrykańską, a drugiej zwanej płytą indyjską. Stwarza to niezwykle niestabilne środowisko, w którym trzęsienia ziemi, wstrząsy ziemi, wylewy lawy i tsunami mogą wystąpić w dowolnym momencie.

Wulkany to jedna z wielu atrakcji przyrodniczych na Madagaskarze. Istnieją dwa rodzaje wulkanów: tarczowe i kompozytowe. Tarcza to rodzaj wulkanu o łagodnym zboczu i szerokiej podstawie. Kompozyt to rodzaj wulkanu o stromych zboczach i nie jest tak szeroki jak tarcza.

Na Madagaskarze znajduje się wiele wulkanów, są one wygasłe. Należą do nich między innymi Maromokotro, czy A. Ankaratra. Wulkany te są podzielone na cztery różne regiony: region północny, region centralny, region południowy i region wschodni.

Madagaskar - piękno natury

Naturalne piękno Madagaskaru jest nieporównywalne. Wyspa ma wyjątkowe i bogate środowisko naturalne, które przyciąga ludzi z całego świata do gęstych dżungli, dziewiczych wybrzeży morskich, stromych gór i malowniczych wodospadów. Od wyjątkowej przyrody po wspaniałe krajobrazy, od miejsc historycznych po święte, od lasów deszczowych na południu po suche lasy kolczaste na północy - Madagaskar oferuje różnorodne cuda, które czekają na odkrycie.

Madagaskar jest rajem dla miłośników dzikiej przyrody dzięki bujnym lasom i zachowanym ekosystemom. Wyspa jest domem dla jednych z najbardziej fascynujących gatunków na ziemi, a także wielu zagrożonych lub endemicznych zwierząt, które można znaleźć tylko tutaj. Dwa główne typy terenu w kraju tworzą również zróżnicowane siedliska, idealne do obserwowania lemurów, krokodyli, hipopotamów.


Artykuł dodany prze useme222 · 30-12-21
Komentuj

Ostatnie wpisy

africandream - Etiopia

Przewodnik turystyczny po Etiopii

Różnorodne krajobrazy są najlepszą częścią Etiopii, ponieważ są tak różne. Góry na północy są p (...)

Dalej
africandream - Egipt

Najważniejsze informacje o Egipcie

Egipt to kraj wielkiej starożytności, z fascynującą historią. Był świadkiem powstania i upadku wielu im (...)

Dalej
africandream - Algieria

Co należy wiedzieć o Algierii?

Algieria to kraj Afryki Północnej, który graniczy z Libią na północnym wschodzie, Nigrem na wschodzie, M (...)

Dalej