africandream - Jezioro Wiktorii

Jezioro Wiktorii to jedno z największych jezior w Afryce. Znajduje się w Ugandzie i ma prawie 400 km długości. Jego średnia głębokość wynosi ponad 90 metrów, co czyni je jednym z najgłębszych jezior w Afryce, powstało z połączenia czterech mniejszych jezior.

Jezioro od lat budzi kontrowersje. Niektórzy uważają, że Jezioro Wiktorii jest schronieniem dla kłusowników, którzy wyrzucają na jego brzeg nielegalne towary, co czyni je ważnym źródłem kłusownictwa w Ugandzie. Jednak niektórzy eksperci twierdzą, że krokodyle chroniące Jezioro Wiktorii w rzeczywistości chronią jego bogate zasoby ryb przed kłusownictwem na tym obszarze ze względu na ich duże rozmiary.

Jezioro Wiktorii – serce Afryki

Kontynent afrykański jest naturalnym miejscem do przygody, a istnieje wiele sposobów, aby doświadczyć tego, takich jak rafting, wędrówki piesze i biwakowanie. Jezioro Wiktorii, na północy Ugandy, jest jednym z największych jezior w Afryce.

Tydzień nad Jeziorem Wiktorii to idealne miejsce na oderwanie się od zgiełku. To także dobry czas na relaks i podziwianie wysublimowanego piękna Jeziora Wiktorii, które jest jednym z najważniejszych źródeł świeżej wody w Afryce. Wizytę można połączyć ze zwiedzaniem, korzystaniem z jednej z wielu atrakcji dostępnych w Parku Narodowym Jeziora Wiktorii lub po prostu relaksem podczas rejsu statkiem po jeziorze.


Artykuł dodany prze useme222 · 12-05-22
Komentuj

Ostatnie wpisy

africandream - Madagaskar

Madagaskar - największa wyspa w Afryce

Madagaskar to czwarta co do wielkości wyspa na świecie. Znajduje się 350 mil od wybrzeży Afryki na Oceanie (...)

Dalej
africandream - Etiopia

Przewodnik turystyczny po Etiopii

Różnorodne krajobrazy są najlepszą częścią Etiopii, ponieważ są tak różne. Góry na północy są p (...)

Dalej
africandream - Egipt

Najważniejsze informacje o Egipcie

Egipt to kraj wielkiej starożytności, z fascynującą historią. Był świadkiem powstania i upadku wielu im (...)

Dalej
africandream - Algieria

Co należy wiedzieć o Algierii?

Algieria to kraj Afryki Północnej, który graniczy z Libią na północnym wschodzie, Nigrem na wschodzie, M (...)

Dalej