O NAS (About Us)

MY

Fotografowie, dziennikarze, podróżnicy, opowiadacze historii...

Powiadają, iż ten kto podróżował nigdy nie zadowoli się niczym mniejszym. Po latach wykonywania różnych zawodów poświęciliśmy się w pełni naszej pasji fotografowania i pisania. Lubimy opisywać i utrwalać przemijające chwile oraz miejsca, które nas zauroczyły. Fascynuje nas Afryka ale większość czasu poświęcamy Polsce.

Anka & Krzysztof

Pasjonaci swojej pracy
Anna Olej-Kobus

Anna Olej-Kobus

Portrety, teksty, PR, logistyka, kontakty,...
Dziennikarka, fotografka, podróżniczka, mama dwóch smyków: Michałka i Stasia. Współtworzyła Fundację “Terra” (zajmującą się edukacją ekologiczną i wyjazdami z niepełnosprawnymi dziećmi). Uczestniczka międzynarodowych warsztatów fotograficznych w Marly le Roi (Francja). Współpracuje z National Geographic oraz Polską Organizacją Turystyczną (juror Europejskiego Konkursu Eden 2013). Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów i propagując polskie atrakcje. Od lat zaangażowana w popularyzowanie podróżowania z dziećmi (współtworzy portal Mały Podróżnik). Wyróżniona Nagrodą Specjalną “Magellan 2013” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku oraz główną “Magellan 2014”. Prowadzi autorskie pokazy podróżnicze na najważniejszych imprezach (Festiwal Slajdów Podróżniczych “Terra”, 3 Żywioły, Kolosy) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Zainteresowania: nurkowanie, ekologia i pomoc humanitarna i nauka obcych języków.
 

Krzysztof Kobus

Krzysztof Kobus

Zdjęcia architektury, lotnicze, technika fotograficzna,...
Dziennikarz, fotograf, podróżnik, informatyk, tata dwóch smyków: Michałka i Stasia. Był prezesem Rady Turystycznej SGPiS i wiceprezesem do spraw turystycznych SKPS. Od lat zaangażowany w popularyzację turystycznych atrakcji Polski. Autor zdjęć do licznych autorskich albumów, artykułów prasowych i przewodników. Współpracuje z National Geographic oraz Polską Organizacją Turystyczną. Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów oraz opowiada o polskich atrakcjach. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla wolontariuszy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Twórca portalu Mały Podróżnik i propagator rodzinnych wyjazdów. Wyróżniony Nagrodą Specjalną “Magellan 2012” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku i Nagrodą Główną “Magellan 2014” za kolejne publikacje. Tworzy autorskie pokazy podróżnicze pokazywane na najważniejszych imprezach (Festiwal Slajdów Podróżniczych “Terra”, 3 Żywioły, Kolosy) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Jego pasją są nowe technologie w fotografii, światło w fotografii, nurkowanie i multimedia. Prowadzi blog o fotografii. Ma uprawnienia (i sprzęt) do filmowania z drona.
 

Uwielbiamy pokazy na duuuuużym ekranie.

Opowiadacze historii w akcji